Dziel się Uśmiechem

Dziecięcy uśmiech to jedno z najpiękniejszych zjawisk na świecie. Jest synonimem radości i szczęścia. Aby był także symbolem zdrowia, od najmłodszych lat warto dbać o budowanie odpowiednich nawyków.

Polski Czerwony Krzyż i MARS Polska wraz z partnerami merytorycznymi: Polskim Towarzystwem Stomatologicznym, Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej, od 2013 roku prowadzi program edukacyjny „Dziel się Uśmiechem”.

Partnerzy programu:

Podczas każdej edycji programu „Dziel się uśmiechem” uczniowie z całej Polski poznają zasady prawidłowej higieny jamy ustnej, a także dowiadują się jak zapobiegać próchnicy zębów w 4 prostych krokach. Działania edukacyjne podejmowane w ramach programu mają utrwalać u dzieci właściwe nawyki oraz zmniejszać skalę problemu próchnicy w Polsce.

W ciągu ośmiu poprzednich edycji już ponad siedemset tysięcy dzieci z całej Polski wzięło udział w wyjątkowych zajęciach edukacyjnych.

W tym roku szkolnym startuje już 9 edycja programu – w nowej, odświeżonej formie.

Materiały dla uczniów zostały stworzone przez Mars i Polski Czerwony Krzyż we współpracy z ekspertami z PTS oraz PTSD. Są one atrakcyjne dla dzieci i wpisują się w podstawę programową. Nauczyciele mogą je wykorzystać przeprowadzają zarówno klasyczne lekcje w klasach, jak i podczas nauczania zdalnego.”

Materiały edukacyjne

Scenariusze lekcji dla nauczycieliZeszyt ćwiczeń dla uczniówPrezentacje do scenariuszy lekcji

Patroni honorowi:

Patroni medialni:

polskie-radio-lublin (1)