Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

Dla najlepszych w tej dziedzinie Polski Czerwony Krzyż organizuje Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. Każdego roku 16 najlepszych drużyn ze szkół średnich rywalizuje o tytuł Mistrza Pierwszej Pomocy.

Co roku, w trakcie konkursu rywalizują ze sobą zespoły ze szkół średnich z całego kraju. Mistrzostwa rozgrywane są w trzech etapach: rejonowym, okręgowym i centralnym. 16 najlepszych drużyn spotyka się w finale – etap centralny, które muszą udzielić pierwszej pomocy na specjalnie zaaranżowanych na potrzeby Mistrzostw stacjach.

Pozorowane wypadki przygotowywane są przy użyciu profesjonalnych środków (sztuczna krew, pudry, farby charakteryzacyjne itd.) oraz rekwizytów, dzięki czemu wszystko wygląd bardzo realistycznie.

Konkurs organizowany jest w przestrzeni miejskiej, po to, aby jak najwięcej osób mogło być świadkami rywalizacji Mistrzów Pierwszej Pomocy. Dzięki temu, osoby które widzą, jak należy udzielić pierwszej pomocy, oswajają się z tą trudną i stresującą sytuacją.

Celem mistrzostw jest podniesienie poziomu wiedzy młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa.

Młodzież, dzięki odbywającym się podczas roku szkolnego ćwiczeniom i szkoleniom, przygotowuje się do startu w mistrzostwach.

Pliki do pobrania:

Wróć do góry