Super Wiewiórka

Program „Super Wiewiórka” adresowany jest do dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych.

Od ponad 45 lat uczymy dzieci, jak dbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Uczestnicy programu „Super Wiewiórka” poznają zasady udzielania pierwszej pomocy, dbania o higienę jamy ustnej, uczą się jak bezpiecznie zachowywać się w różnych sytuacjach.

Na zajęcia zapraszani są instruktorzy PCK, którzy pokazują, jak udzielać pierwszej pomocy w różnych sytuacjach. Dzieci mają szansę zobaczyć jak wygląda sprzęt używany przez ratowników medycznych.
Po pokazie, przy pomocy instruktorów, dzieci mogą same spróbować zabandażować rękę czy poćwiczyć sztuczne oddychanie na manekinie. W ten sposób uczestnicy programu oswajają się z tematyką pierwszej pomocy.

Dzieci uczą się numerów telefonów alarmowych, ćwiczą w jaki sposób wezwać pomoc, jak unikać niebezpiecznych sytuacji. Program „Super  Wiewiórka”, to nie tylko nauka, ale także wspaniała zabawa. Poprzez zabawę kształtujemy u dzieci nawyki zdrowego odżywiania, a także dbania o środowisko naturalne. Wiele uwagi poświęcamy zasadom bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 

Wróć do góry