Przyłącz się do akcji #napomocUkrainie

Polski Czerwony Krzyż apeluje o wsparcie akcji #napomocUkrainie

Przekazuję darowiznę przez PayU

Wesprzyj PCKPrzekazuję darowiznę przelewem tradycyjnym

Możesz przekazać darowiznę, wpłacając dowolną kwotę online lub przelewem tradycyjnym, na konto Polskiego Czerwonego Krzyża w Banku Millennium:

16 1160 2202 0000 0002 7718 3060
z dopiskiem „Ukraina 2024” 

 

Możesz też przelać dowolną kwotę poprzez BLIK:

tel. 794 33 22 11 tytułem „Ukraina 2024″

 

Informujemy, że w związku z przekazaną darowizną Państwa dane osobowe przetwarzane będą przez Polski Czerwony Krzyż zgodnie z Polityką prywatności.  Zasady dot. przekazywania darowizn określa Regulamin darowizn.

Dramat wojenny trwa

W ciągu dwóch lat wojny 10 mln Ukraińców musiało opuścić swoje domy, aby szukać bezpiecznego schronienia. Aż 6,3 mln opuściło Ukrainę i obecnie mieszka w innych częściach Europy i świata – to 25% całkowitej populacji tego narodu. Ci, którzy pozostali w Ukrainie, każdego dnia drżą o życie swoje i swoich bliskich, mieszkają w zrujnowanych miastach, często bez dostępu do wody, ogrzewania, żywności i leków.

 

W Polsce przebywa 1 mln uchodźców z Ukrainy, aż 90% z nich to kobiety i dzieci. Potrzebujący nieustannie mogą liczyć na pomoc Polskiego Czerwonego Krzyża. W pierwszych miesiącach konfliktu zbrojnego była to głównie pomoc materialna, finansowa i żywnościowa. Obecnie najważniejsza stała się pomoc długofalowa, mająca na celu integrację społeczności ukraińskiej ze społeczeństwem polskim. Nadal potrzebne jest wsparcie finansowe, które zostanie przeznaczone na kursy zawodowe, kursy języka polskiego i pomoc psychologiczną dla dzieci i dorosłych oraz dofinansowanie do wynajmu mieszkań dla rodzin z Ukrainy.

Wróć do góry