Mikołajki Polskiego Czerwonego Krzyża

Mikołajki w Polskim Czerwonym Krzyżu trwają! Małopolski Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża wręczył kilkadziesiąt prezentów chorym dzieciom na oddziale onkologicznym oraz izbie przyjęć w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Natomiast Podkarpacki Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża zorganizował wizytę  św. Mikołaja w Centrum Pomocy Humanitarnej w Przemyślu.  Wyczekiwany gość z wielkim workiem prezentów dotarł też do wielu innych miejsc. Dzięki hojności naszych darczyńców wszędzie przynosił uśmiech, moc dobra i miłych niespodzianek.

 

W zabawie mikołajkowej w szpitalu w Krakowie uczestniczyło ponad 50 dzieci z Polski i Ukrainy. Elfy z Polskiego Czerwonego Krzyża zorganizowały dla nich animacje, tańce i śpiewy oraz zajęcia plastyczne. Było też malowanie buziek. Punktem kulminacyjnym spotkania była wizyta gościa z Laponii. Św. Mikołaj przyniósł wielki worek wypełniony prezentami dla każdego małego pacjenta oddziału onkologicznego.

 

Mikołajki to magiczne święto, które przypomina nam o radości dzielenia się z innymi. A to dopiero początek przedświątecznych działań! Włącz się do akcji #GodneŚwięta, bo możesz odmienić czyjś dzień. Pomóż:

  • przelej darowiznę do Banku Millennium: 30 1160 2202 0000 0003 4816 8475 z dopiskiem „Godne Święta”,
  • wyślij dowolną kwotę BLIKIEM – tel. 794 33 22 11 tytułem „Godne Święta”,
  • wesprzyj potrzebujących online.
W Gorzowie Wielkopolskim Mikołajowi towarzyszyła Wiewiórka PCK. Prezenty i moc dobra trafiły do pacjentów oddziału chirurgii dziecięcej oraz poradni chirurgii Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim. W  wielu miejscach paczki z żywnością trafiły też do dorosłych i sprawiły im podobną radość jak maluchom. Wszyscy podopieczni dziękują wspaniałym darczyńcom PCK za pomoc św. Mikołajowi w zorganizowaniu tak potrzebnej pomocy!

Do świąt Bożego Narodzenia Polski Czerwony Krzyż planuje jeszcze wiele działań pomocowych, dlatego apelujemy o dalszą pomoc i gorąco zachęcamy do włączenia się do akcji #GodneŚwięta. Teraz liczy się każdy gest życzliwości. Dzielmy się radością pomagania i niech moc dobra dociera do najbardziej potrzebujących! Pomagaj z PCK!

Wróć do góry