Volkswagen Poznań przekazuje e-Craftera Grupie Ratownictwa PCK Poznań

15 grudnia 2021 r. w zakładzie Volkswagen Poznań w Białężycach k. Wrześni, odbyło się uroczyste przekazanie w pełni elektrycznego Volkswagena e-Craftera Grupie Ratownictwa PCK Poznań przy Wielkopolskim Oddziale Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Poznaniu. e-Crafter posłuży ratownikom PCK przez najbliższych 11 miesięcy i będzie wykorzystywany w akcjach pomocowych, ratowniczych i poszukiwawczych.

Przekazany uroczyście Grupie Ratownictwa PCK Poznań, wyprodukowany w całości w zakładach Volkswagen Poznań w Białężycach k. Wrześni Volkswagen e-Crafter, to pierwszy samochód elektryczny, który nosi barwy Grupy Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Tym samym otwiera nowy rozdział w historii zarówno PCK, jak i spółki Volkswagen Poznań. E-Crafter to pojazd w pełni bezemisyjny, a ochrona klimatu to priorytet strategii zrównoważonego rozwoju Volkswagen Poznań. Także Polski Czerwony Krzyż w 2021 roku podpisał Kartę Klimatyczną, zwracając uwagę na własny zrównoważony rozwój środowiskowy. Troska o naszą planetę jest więc szczególnie ważna dla obu stron umowy. Volkswagen Poznań od lat angażuje się też społecznie, zwłaszcza w środowiskach lokalnych, czego wyrazem jest m.in. współpraca z Wielkopolskim Oddziałem Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Poznaniu.

Szymon Trocha, Prezes Zarządu Grupy Ratownictwa PCK Poznań przy Wielkopolskim Oddziale Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Poznaniu, odbierając z rąk dyrektor zakładu w Białężycach Stefanie Hegels kluczyki do Volkswagena e-Craftera, powiedział: „Kluczowe dla naszego działania w Systemie Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża jest przewożenie ratowników i dużej ilości wyposażenia technicznego na akcje pomocowe, ratownicze, poszukiwawcze i inne związane z naszą podstawową działalnością statutową. W wielu podejmowanych przez nas działaniach bardzo dużą rolę gra czas oraz duża przestrzeń ładunkowa. Dlatego takie auto – Volkswagen e-Crafter – wraz z wyposażeniem pozwoli na sprawniejszy przebieg tych akcji. Cieszę się, że dostrzegane są nasze wieloletnie działania i zaangażowanie dla społeczności lokalnej. Bardzo dziękujemy za to ogromne wsparcie.”

e-Crafter zbudowany na potrzeby Grupy Ratownictwa PCK Poznań to wersja z krótkim rozstawem osi, przeznaczona do przewozu 3 osób. W celu lepszej organizacji przestrzeni ładunkowej pojazd otrzymał dodatkowo: podłogę z szynami do mocowania ładunku, pojemniki na nadkolach oraz torby na drzwiach skrzydłowych. Przeznaczony dla PCK Volkswagen e-Crafter został zbudowany i przygotowany w całości przez pracowników Volkswagen Poznań – zakład w Białężycach. Stąd na jego masce i na tylnych drzwiach znajdziemy wykonane właśnie przez pracowników oznaczenia podkreślające ten fakt, przede wszystkim rzucające się w oczy hasło: „pomagaMY”.

 

https://www.facebook.com/watch/?v=692414455074827

 

„Nasza załoga bardzo chętnie angażuje się w różne projekty społeczne” – podkreśla Stefanie Hegels, dyrektor zakładu w Białężycach. „Wspomagamy domy dziecka, sadzimy młode lasy, wraz z młodzieżą uruchamiamy projekty środowiskowe. Wszystko z myślą o wspólnej, spokojnej przyszłości i o pomaganiu innym. Przygotowanie specjalistycznego samochodu dla Grupy Ratownictwa PCK wpisuje się w cały ciąg takich działań. Gdy zapadła decyzja o budowie takiego pojazdu, nikogo z pracowników nie trzeba było namawiać, by się w to zaangażował.”

Grupa Ratownictwa przy Wielkopolskim Oddziale Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Poznaniu swoją historią sięga 2006 roku i jest jedyną taką utworzoną w ramach struktur PCK w województwie. Z przekazanego dziś w pełni elektrycznego Volkswagena e-Craftera korzystać będzie 22 ratowników Grupy działających na terenie miasta Poznań i, w ramach potrzeb, na terenie Województwa Wielkopolskiego i całego kraju, we współpracy z innymi służbami.

Wróć do góry