Świąteczna zbiórka w STOKROTCE

W najbliższy weekend ( 11 – 13 grudnia br. ) w sieci sklepów STOKROTKA odbędzie się zbiórka artykułów spożywczych i słodyczy. Zbiórka organizowana jest w ramach akcji świątecznej, której celem jest przygotowanie paczek dla osób potrzebujących, samotnych, chorych, seniorów, szczególnie tych osób, które ze względu na pandemię zmuszone są pozostać w izolacji.

Każdy, odwiedzający w tych dniach STOKROTKĘ może dorzucić coś od siebie. Artykuły można zostawić w specjalnie przygotowanych koszach.

Co zbieramy? Artykuły spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia: mąkę, cukier, kasze, makaron, olej, konserwy, suszone owoce, płatki kukurydziane do mleka, słodycze, środki czystości, zabawki oraz inne artykuły, które sprawią, że Święta nie będą czasem smutku, głodu i samotności.

Dla kogo? Dla podopiecznych Polskiego Czerwonego Krzyża, rodzin o niskim statusie materialnym, seniorów, osób chorych i samotnych, którzy ze względu na pandemię koronawirusa pozostają w izolacji. Osoby te często nie otrzymują pomocy finansowej z opieki społecznej. Dzięki hojności klientów sklepów STOKROTKA, PCK może przygotować dla nich paczki świąteczne. Z przekazanych produktów nasi podopieczni będą mogli przygotować wigilijną wieczerzę.

Zwracamy się z serdeczną prośbą o podzielenie się dobrem z tymi, których los w tym szczególnym
okresie doświadcza najbardziej.

Wróć do góry