Siostry PCK bezpiecznie niosą pomoc seniorom

Polski Czerwony Krzyż zakupił 60 000 maseczek, 5 400 litrów płynu do dezynfekcji i 330 000 rękawiczek, dzięki wsparciu finansowemu od Grupy Aviva. Środki ochronne zostały przekazane opiekunkom PCK, które pomagają seniorom w całej Polsce.

Już drugi miesiąc w Polsce trwają ograniczenia związane z pandemią koronawirusa. Wiele z osób musi pozostać w swoich domach, bez kontaktu i wsparcia swoich najbliższych. Ponad 5 000 opiekunek PCK/sióstr PCK na co dzień opiekuje się 16 000 seniorami, osobami przewlekle chorymi i samotnymi. Dzięki pomocy od Grupy Avivy opiekunki mogą kontynuować swoją pracę w tym trudnym dla wszystkich okresie.

Jednym z pierwszych partnerów, którzy wsparli PCK w walce z koronawirusem była Aviva. Dzięki wsparciu całej Grupy (Aviva, Sandtander Aviva i Expander) udało się zakupić ponad 3 300 pudełek rękawiczek jednorazowych (330 000 rękawiczek), 1080 pięciolitrowych butelek z płynem do dezynfekcji (5 400 litrów), 60 000 maseczek higienicznych oraz 5 000 maseczek typu FFP2.

Środki ochrony osobistej zostały przekazane do wszystkich Oddziałów Okręgowych PCK, aby zapewnić bezpieczeństwo pracowników i wolontariuszy, którzy pomagają seniorom i osobom, które nie mogą wyjść z własnego domu po zakupy spożywcze i leki.

Aviva zorganizowała także zbiórkę wśród swoich pracowników, pod hasłem „Pomagamy pomagać. Pomóżmy seniorom przetrwać czas pandemii”. Zapraszamy do udziały w zbiórce Avivy https://www.todlamniewazne.pl/?fbclid=IwAR25yWduKwicnj428TI4LgIB67NYcViBwylt7olCBkpCj39GzsAmll6_ZbY

Środki pozyskane w trakcie zbiórki zostaną przekazane na wsparcie dla seniorów, którym pomaga Polski Czerwony Krzyż.

Wróć do góry