Revolut i Polski Czerwony Krzyż apelują o pomoc w walce z koronawirusem

Revolut rozpoczął współpracę z Polskim Czerwonym Krzyżem w ramach wspólnego apelu o wsparcie Polaków zmagających się z pandemią koronawirusa. Polski Czerwony Krzyż niesie pomoc osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji ze względu na brak środków materialnych lub zły stan zdrowia, zwłaszcza osobom starszym i samotnym – by dostarczyć pomoc żywnościową dla 120 tysięcy osób i kontynuować opiekę nad seniorami, potrzebuje środków ochrony m.in. masek, rękawiczek i środków dezynfekujących. Blisko milion klientów Revolut w Polsce może teraz łatwo i szybko przekazać mikro-donację i wesprzeć działania Polskiego Czerwonego Krzyża – Razem w walce z KORONAWIRUSEM

Revolut, globalna platforma usług finansowych, z której korzysta 10 milionów klientów w Europie i blisko milion w Polsce, ogłosił że łączy siły z Polskim Czerwonym Krzyżem w ramach apelu o pomoc dla Polaków stawiających dziś wspólnie czoło koronawirusowi.

Klienci Revolut mogą teraz łatwo i szybko przekazać mikro-donacje na rzecz działań Polskiego Czerwonego Krzyża poprzez funkcję darowizn (Donations) w aplikacji. Pozwala ona zaokrąglać końcówki z codziennych wydatków, by zasiliły one organizację dobroczynną. Klienci mogą też przekazać za jej pośrednictwem jednorazowy datek lub wsparcie cykliczne w wybranej przez siebie kwocie.

Wszystkie datki klientów Revolut dla Polskiego Czerwonego Krzyża przeznaczone zostaną na zakup materiałów ochronnych (gogle, maski, kombinezony, środki dezynfekujące o działaniu wirusobójczym) dla wolontariuszy i pracowników PCK, by mogli bezpiecznie dostarczać pomoc żywnościową dla 120 tysięcy osób w potrzebie i kontynuować opiekę nad seniorami oraz na wsparcie Grup Ratownictwa PCK i magazynu humanitarnego, który może świadczyć pomoc w razie konieczności budowania miejsc tymczasowego zakwaterowania w przypadku zwiększenia liczby osób, przebywających w kwarantannie.

Świat, Europa i Polska zmaga się z jedną z najbardziej niebezpiecznych i katastrofalnych w skutkach epidemii w ciągu ostatnich lat. Podczas gdy w Chinach udało się częściowo zahamować jej wzrost, w Europie zagrożenie koronawirusem narasta. Polskie państwo i społeczeństwo mobilizują się by wspólnie powstrzymać pandemię. Mimo nadzwyczajnych środków ostrożności, częściowo zamkniętych granic, kryzys nie został jeszcze zażegnany. Tysiące osób przebywa w kwarantannie, wiele osób zmaga się z chorobą.

100% datków przekazanych przez klientów Revolut trafi do organizacji dobroczynnej. Firma Revolut nie obciąży donacji żadnymi opłatami. Nie ma kwoty minimalnej datku a funkcja dobroczynna (Donations) może być w każdej chwili włączona lub wyłączona przez użytkownika z poziomu aplikacji.

“Zasięg i skala pandemii koronawirusa jest bezprecedensowa. Taka jest również fala wsparcia, która płynie zarówno od osób indywidualnych, jak i firm – partnerów PCK i osób, które włączają się w działania pomocowe. Fundusze, które zbieramy sprawią, że nasi ratownicy, pracownicy i wolontariusze będą mogli kontynuować swoją pracę w sposób bezpieczny, docierając do potrzebujących i sprawując opiekę nad osobami starszymi. Dziękujemy użytkownikom Revolut za ich hojność i gotowość niesienia pomocy. Apelujemy, bądźmy razem w walce z koronawirusem” – powiedziała Małgorzata Szukała, kierownik Działu Promocji i Pozyskiwania Dochodów w Polskim Czerwonym Krzyżu.

“Revolut ma ułatwiać regularne oszczędzanie, inwestowanie i dzielenie się z innymi. Dobroczynność jest wpisana na stałe w funkcjonalność naszej aplikacji. Zależało nam by polscy klienci Revolut, poprzez funkcję Donations, mogli przekazywać mikro-datki także polskim organizacjom dobroczynnym, wspierać lokalne cele i beneficjentów w Polsce. Nadszedł czas współdziałania, pomagania i łączenia sił w walce z nowymi zagrożeniami. To dla nas zaszczyt, że pierwszym w Polsce partnerem Revolut Donations jest Polski Czerwony Krzyż. Prosimy społeczność użytkowników Revolut o pomoc i wspólną walkę z koronawirusem” – powiedział Karol Sadaj, country manager Revolut w Polsce.

* * *

O Revolut

Revolut jest po to, żeby zmienić sposób w jaki pracują pieniądze. Jako innowacyjna platforma finansowa, daje ludziom możliwość płacenia, inwestowania i wymiany walut bez wygórowanych opłat, które nakładają banki.

Konsumenci mogą założyć oparte na aplikacji konto Revolut w 3 minuty, bezprowizyjnie płacić nim za granicą w ponad 150 walutach, wymieniać i przechowywać środki w 29 walutach lub wysyłać przelewy międzynarodowe i krajowe bez marży i dodatkowych opłat, po kursie międzybankowym.

Revolut powstał w 2015 roku, jako usługa do wymiany walut. Od tego czasu, dzięki stale uzupełnianej ofercie, wykroczył daleko poza pierwotne ramy. Dziś oferuje bezprowizyjny handel akcjami, ekspozycję na kryptowaluty, darowizny, sejfy Vault, funkcje do analizy i kontroli wydatków, konta dla firm i wiele innych użytecznych funkcji.

Fintech z siedzibą w Londynie, zdobył ponad 10.000.000 klientów na świecie i zrealizował ponad 1 miliard transakcji wartych ponad 100 miliardów dolarów. Revolut obsługuje w Polsce ponad 900.000 klientów indywidualnych. Więcej informacji: www.revolut.com

Revolut znalazł się w tym roku na liście Rocket List najlepszych startupów, dla których warto pracować w 2020 r. Fintech zatrudnia na świecie ponad 2000 osób, w 23 biurach, najwięcej spośród nich w Krakowie. Firma stale rekrutuje do krakowskich zespołów compliance, chargeback, customer support, poszukuje też programistów (Front-end, Back-end). Wartości Revolut: https://bit.ly/2RTBh1h. Więcej informacji: www.revolut.com/pl/careers

O Revolut dla firm

Revolut dla firm to usługi dla współczesnych przedsiębiorców, zarówno freelancerów jak i firm, oferowane przez Revolut, opartą na aplikacji mobilnej alternatywę dla tradycyjnych usług finansowych. Usługa pozwala na tworzenie firmowych kont wielowalutowych, generowanie wirtualnych i fizycznych kart firmowych, transfery pieniężne za granicę z pominięciem wysokich kosztów przewalutowań oraz integrację poprzez API z wieloma usługami biznesowymi, takimi jak Xero, Zapier, FreeAgent i Slack.

Revolut dla firm powstał w roku 2017. Z usługi korzysta dziś w Europie ponad 300.000 klientów biznesowych. W Polsce z Revolut for Business korzysta ponad 5.000 firm. Ofertę dla biznesu wspiera i rozwija w Krakowie 150 specjalistów, w tym kilkunastu developerów.

Wróć do góry