RENAULT RAZEM Z POLSKIM CZERWONYM KRZYŻEM RUSZA W POLSKĘ Z POMOCĄ

Renault Polska razem z Polskim Czerwonym Krzyżem przyłącza się do pomocy najbardziej potrzebującym w trudnym okresie walki z COVID-19 w Polsce, użyczając 9 samochodów, które będą wykorzystywane w ramach działań pomocowych realizowanych przez PCK w różnych miastach Polski.

W czasie kryzysu związanego z COVID-19 Grupa Renault stara się włączać w różne działania pomocowe na całym świecie w postaci darowizn, użyczenia samochodów, a także projektów, których celem jest produkcja sprzętu niezbędnego do walki z rozprzestrzenianiem się wirusa i pomocy chorym.

W Polsce Renault użyczy Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi samochody, które jeszcze przed świętami trafią do oddziałów PCK zlokalizowanych w czterech miastach w Polsce. Częścią użyczanej floty są zarówno modele osobowe, dostawcze jak i samochód dostawczy typu izoterma. Samochody posłużą do przewozu i dostarczania żywności, środków czystości oraz chemii gospodarczej do osób starszych lub osób będących w kwarantannie. Będą też wykorzystywane do dostawy sprzętu medycznego (m.in. maseczek, płynów dezynfekujących, przyłbic) dla szpitali i lokalnych władz.

Miasta i poszczególne modele

Zielona Góra:
Renault Megane, Renault Trafic bus oraz Renault Trafic furgon

Kielce:
Megane Grandtour

Szczecin:
Renault Kangoo oraz Kangoo Express

Lublin:
Renault Megane GrandCoupe, Renault Trafic SpaceClass oraz Renault Trafic Izoterma

Polski Czerwony Krzyż od początku pandemii wspiera osoby w kwarantannie oraz dostarcza pomoc dla seniorów. Na co dzień pod swoją opieką ma prawie 120 tys. osób z rodzin potrzebujących, którym świadczy różnego rodzaju pomoc. 5 000 sióstr PCK opiekuje się 16 000 seniorami. 19 Grup Ratownictwa PCK wspiera władze lokalne, dostarczając pomoc do szpitali i instytucji. Są również w gotowości do budowy miejsc tymczasowego pobytu dla osób zarażonych COVID-19.

W niektórych oddziałach PCK flota Renault będzie również wykorzystywana w ramach akcji „Wielkanoc z PCK”, w ramach której PCK dostarcza paczki żywnościowe rodzinom potrzebującym.

Wróć do góry