Pomoc dla Haiti ? wesprzyj zbiórkę PCK!

14 lipca br. Haiti nawiedziło potężne trzęsienie ziemi o sile 7,2 w skali Richtera. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 1297 – podała Służba Ochrony Cywilnej Haiti, liczba rannych przekroczyła 5 700.

Zniszczenia po trzęsieniu ziemi na Haiti /Ralph Tedy Erol /PAP/EPA

Wielu ludzi zaginęło, a jeszcze więcej jest pod gruzami informuje Służba Ochrony Cywilnej.

Według jej szacunków około 13 694 domów zostało zniszczonych, a kolejne 13 785 uszkodzonych w trzech najbardziej dotkniętych obszarach kraju na południu.

Według amerykańskiej Służby Geologicznej (USGS) epicentrum wstrząsów znajdowało się w odległości ok. 150 km na zachód od stolicy kraju Port-au-Prince, w rejonie miejscowości Petit Trou de Nippes.

Trzęsienie ziemi, które nastąpiło o godz. 8:29 czasu lokalnego (14:29 czasu polskiego) było tak silne, że dało się odczuć na Kubie i Jamajce.

Na ratunek Haiti

W pomoc dla Haiti włączył się Czerwony Krzyż, którego zespoły ratunkowe od początku pracują na miejscu. Na tym etapie priorytetem są działania ratujące życie, przede wszystkim wspieranie akcji poszukiwawczo-ratowniczych, udzielanie pierwszej pomocy, wsparcia i schronienia.

Polski Czerwony Krzyż uruchomił zbiórkę środków, które we współpracy z Międzynarodową Federacją CK i CP zostaną przeznaczone w pierwszej kolejności na wsparcie medyczne.

Każdy, kto chce pomóc Haiti może wpłacić dowolną kwotę za pomocą systemu PayU lub dokonać wpłaty na konto 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060 z dopiskiem „HAITI”.

Wróć do góry