Pomoc dla Australii

W ostatnich tygodniach wszystkie nasze wysiłki skierowane są na walkę z pandemią COVID-19. W tym pełnym wyzwań czasie pomagamy powstrzymać i ograniczyć skutki rozprzestrzeniania się wirusa.

W ostatnich tygodniach wszystkie nasze wysiłki skierowane są na walkę z pandemią COVID-19. W tym pełnym wyzwań czasie pomagamy powstrzymać i ograniczyć skutki rozprzestrzeniania się wirusa.

Pod koniec marca, dzięki naszym partnerom i wszystkim osobom, które dokonały wpłat na fundusz pomocy dla Australii, mogliśmy udzielić wsparcia społeczności australijskiej, która od września 2019 doświadczała pożarów buszu. Ogromna hojność ludzi i darczyńców z całego świata pozwoliła 2800 wolontariuszom i pracownikom Czerwonego Krzyża odpowiedzieć na ponad 20 pożarów buszu i wspierać ludność w 110 ośrodkach pomocy i ewakuacji oraz ośrodkach ratunkowych i informacyjnych.


Zbiórka zakończyłą się marcu, Australijski Czerwony Krzyż wciąż udziela pomocy osobom, które ucierpiały w czasie pożarów.

Pomoc materialna przeznaczana jest na następujące działania:

Fundusze zebrane od lipca 2019: $180 milionów

Działania w trakcie trwania pożarów

$5m na wsparcie24/ 7: ewakuacje, ośrodki pomocy i usługi informacyjne (na obecny rok budżetowy)

Dotacje z tytułu natychmiastowej pomocy

$50m wsparcie dla osób, których domy uległy zniszczeniu

$20m pomoc na naprawę domów

$1.5m wsparcie dla osób, które utraciły bliskich

$2m wsparcie dla osób hospitalizowanych w wyniku pożarów

Wsparcie średnio i długoterminowe

$70m wsparcie finansowe

$18m długoterminowe wspieranie społeczności (3 lata)

$13.5m odpowiedź na potrzeby, które zaistnieją

Koszty administracyjne będą utrzymywane na minimalnym poziomie.

Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w pomoc, a w szczególności Artystom Opery Krakowskiej, organizatorom biegu w Łazienkach Królewskich, biegaczom oraz wszystkim, którzy dokonali wpłaty na konto PCK. Zebrane środki zostały przekazane Australijskiemu Czerwonemu Krzyżowi.

Wróć do góry