Polski Czerwony Krzyż pomaga potrzebującym z Polski i Ukrainy przygotować Święta Wielkanocne

Tradycyjnie w ramach akcji „Wielkanoc z PCK” wolontariusze i pracownicy Polskiego Czerwonego Krzyża organizują zbiórki w lokalnych i ogólnopolskich sieciach sklepów spożywczych. Celem zbiórek jest pozyskanie środków finansowych oraz darów rzeczowych, z których przygotowywane są paczki świąteczne dla potrzebujących – osób samotnych, ubogich, niepełnosprawnych, rodzin wielodzietnych, wszystkich tych, których nie stać na sfinansowanie swoich podstawowych potrzeb. W paczkach oprócz żywności znajdują się także środki czystości, środki higieniczne oraz słodycze dla dzieci.

Wielkanoc z PCK nie może obejść się bez tradycyjnych śniadań wielkanocnych, które w tym roku odbędą się m.in.: w Warszawie, Bydgoszczy, Krakowie i Łodzi, ale także w mniejszych miejscowościach, w których PCK na co dzień wspiera potrzebujących. Tegoroczne spotkania mają wyjątkowy charakter, ponieważ zaprosiliśmy na nie także uchodźców z Ukrainy, którym pomagamy od początku konfliktu zbrojnego.

Każdy z uczestników otrzyma również paczkę świąteczną z produktami spożywczymi, z których można przygotować wielkanocne dania.

Jedno z większych spotkań wielkanocnych zostało zorganizowane przez Mazowiecki Oddział Okręgowy PCK. 160 osób z Ukrainy, głównie matek z dziećmi oraz podopieczni PCK spędzili wspólnie czas, integrując się podczas śniadania.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, dzięki którym mogliśmy pomóc najuboższym godnie przeżyć Święta Wielkanocne.

Wróć do góry