Polski Czerwony Krzyż i Volkswagen Poznań: #Razem w walce z koronawirusem

Volkswagen Poznań przekazał 4 samochody Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi, dzięki którym pracownicy, ratownicy i wolontariusze PCK dowiozą żywność dla potrzebujących osób.

Dzięki wsparciu Volkswagen Poznań w najbliższych tygodniach 4 wyprodukowane w Poznaniu samochody: 2 VW Caddy i 2 VW T6.1 pomogą pracownikom, ratownikom i wolontariuszom PCK w dostarczaniu żywności do osób potrzebujących. PCK na co dzień dociera z pomocą do 113 000 osób, w tym 10 000 seniorów.

„Samochody użyczone dla Polskiego Czerwonego Krzyża przez Volkswagen Poznań sprawią, że nasi ratownicy, pracownicy i wolontariusze z województwa mazowieckiego, łódzkiego, wielkopolskiego oraz lubuskiego będą mogli kontynuować swoją pracę w sposób bezpieczny, docierając do potrzebujących i sprawując opiekę nad osobami starszymi” mówi Małgorzata Szukała, kierownik Działu Promocji i Pozyskiwania Dochodów w Polskim Czerwonym Krzyżu i dodaje „Pandemia koronawirusa, która w obecnej chwili rozprzestrzenia się w Polsce i w Europie spowodowała izolację wielu osób, które są w grupie ryzyka zachorowania na COVID-19. Są to przede wszystkim seniorzy, osoby samotne, chore, wszystkie te, które nie mogą wyjść z domu, aby zrobić najpotrzebniejsze zakupy – żywność czy leki. Polski Czerwony Krzyż stara się docierać do tych, którzy potrzebują pomocy, aby przetrwać w tych trudnych chwilach.”

„Czasem bardzo niewiele trzeba by móc nieść pomoc. Czasem to kwestia środków finansowych, innym razem narzędzi. Jednak solidarność jest tym czego potrzeba w tym trudnym czasie najbardziej. Nie mam wątpliwości, że pomoc potrzebującym to nasz społeczny obowiązek i dlatego dzielimy się z ratownikami, lekarzami, wolontariuszami tym co mamy, samochodami, materiałami i środkami ochrony osobistej.” mówi Jens Ocksen, Prezes Zarządu Volkswagen Poznań Sp. z o.o.

Wróć do góry