Podsumowanie świątecznej paczki dla seniora ? wspólnej akcji PCK i Circle K.

Polski Czerwony Krzyż wspólnie z Circle K przed Świętami Bożego Narodzenia rozdał 1000 paczek z produktami spożywczymi dla seniorów w całej Polsce. Od początku pandemii sieć Circle K ufundowała już 6200 paczek z produktami spożywczymi ze swoich stacji, które zostały przekazane najbardziej potrzebującym. Paczki dostarczyli pracownicy i wolontariusze PCK.

„Świąteczna Paczka dla Seniora” to kolejna wspólna akcja PCK i Circle K. Seniorzy znaleźli się w grupie szczególnie narażonej na zakażenie koronawirusem i potrzebują wsparcia w codziennych czynnościach, takich jak zrobienie zakupów. Dlatego tuż przed Bożym Narodzeniem wolontariusze i pracownicy PCK dostarczyli żywność z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa, prosto do domów potrzebujących osób. W paczkach znajdowały się m.in. podstawowe produkty żywnościowe, a także słodycze, owoce oraz świąteczne dekoracje. Na wsparcie akcji, Circle K przekazał aż 20% całkowitego zysku ze sprzedaży w sklepach na stacjach własnych, w okresie od 1 do 21 grudnia 2020 r. Paczki otrzymali seniorzy z następujących województw: kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, lubuskiego, małopolskiego, mazowieckiego, opolskiego, podkarpackiego, podlaskiego, pomorskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego.  

Dodatkowo Circle K przekazał bony paliwowe, dzięki którym ratownicy i siostry PCK będą mogli dotrzeć z pomocą do swoich podopiecznych. Serdecznie dziękujemy naszemu partnerowi za wsparcie. 

Wróć do góry