PCK i Aviva pomagają bezrobotnym

Polski Czerwony Krzyż dzięki wsparciu od Avivy rozpoczyna projekt pomocy osobom bezrobotnym, które straciły możliwość pracy zarobkowej z powodu pandemii koronawirusa. 3 500 rodzin otrzyma paczki z produktami spożywczymi oraz środkami higienicznymi i artykułami chemii gospodarczej.

PCK regularnie udziela pomocy materialnej osobom potrzebującym, współpracując z ośrodkami pomocy społecznej. Epidemia odebrała wielu ludziom możliwość zarabiania, przez co więcej rodzin potrzebuje bezpośredniego wsparcia.

Dzięki wsparciu Avivy, Polski Czerwony Krzyż będzie mógł przekazać paczki dla trzech i pół tysiąca rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z powodu koronawiusa. Paczki otrzymają osoby, które w okresie od marca do czerwca utraciły pracę lub zmuszone były zamknąć lub zawiesić swoją działalność gospodarczą. Paczki będą zawierać artykuły spożywcze oraz środki higieniczne i artykuły chemii gospodarczej. Akcja będzie realizowana w czerwcu i lipcu przez Oddziały Okręgowe i Rejonowe PCK z 14 województw.

W kwietniu Aviva sfinansowała zakup środków ochrony osobistej dla 5 tysięcy opiekunek PCK: 60 tys. maseczek, 330 tys. rękawiczek oraz 5,4 tys. litrów płynu do dezynfekcji. Dzięki temu mogły one bezpiecznie kontynuować opiekę nad 16 tys. seniorów, osobami samotnymi i przewlekle chorymi.

– W kolejnym etapie naszej współpracy Polski Czerwony Krzyż poprosił o wsparcie dla potrzebujących rodzin, które nagle straciły źródło dochodu wskutek epidemii. Tym samym wartość naszej pomocy dla PCK przekroczyła 1 milion złotych – mówi Adam Uszpolewicz, prezes grupy Aviva.

– Utrata pracy w trakcie pandemii jest bardzo ciężkim przeżyciem, a PCK zawsze odpowiada na pojawiające się potrzeby społeczne i niesie pomoc w sytuacjach kryzysowych, wspierając najsłabszych. Aviva to jeden z naszych największych partnerów, który wspiera nas w różnych działaniach, dlatego cieszymy się na kolejny wspólny projekt – mówi Małgorzata Szukała, kierownik działu promocji i pozyskiwania dochodów PCK.

Osoby zainteresowane otrzymaniem wsparcia mogą zgłosić się do najbliższego Oddziału Okręgowego lub Rejonowego PCK.

Wróć do góry