Blaise Matuidi wspiera nową kampanię MKCK i UEFA

Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża (MKCK) przy wsparciu swojego długoletniego partnera, UEFA, rozpoczyna kampanię dotyczącą operacji wojennych, której celem jest zwrócenie uwagi na  sytuację personelu szpitali polowych działających na terenach dotkniętych przez konflikty zbrojne. Kampanię wspiera znany reprezentant Francji w piłce nożnej – Blaise Matuidi.

Współpraca UEFA i MKCK trwa od 30 lat i dotychczas obejmowała różne projekty związane z międzynarodowym prawem humanitarnym i rehabilitacją pourazową w Afganistanie czy Sudanie Południowym. W tym roku partnerzy chcą zwrócić uwagę na pracę chirurgów wojennych.

W krajach ogarniętych wojną, takich jak Syria, Sudan Południowy, Jemen i Nigeria, opieka zdrowotna jest często jedną z pierwszych „ofiar” konfliktu. Szpitale są zniszczone. Pracownicy są atakowani i ranni. W każdej chwili mogą zostać odcięte paliwo, woda i dostawy leków. Kiedy placówki medyczne są zrujnowane lub po prostu ich nie ma, zespoły chirurgów wojennych MKCK dają nadzieję na realną pomoc.

Kampania ma na celu budowanie świadomości i organizowanie wsparcia na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa chirurgów wojennych i ułatwienia dostępu ludności cywilnej do opieki medycznej.

 

Film przedstawia paralelę między przygotowaniem, siłą psychiczną, poświęceniem i pasją, jakiej Blaise Matuidi, światowej klasy piłkarz, oraz anonimowy chirurg wojenny potrzebują, aby pomóc swojemu zespołowi i pacjentom. Obaj pragną wygrywać na polu swoich dokonań zawodowych. Obaj potrzebują Twojego wsparcia! Działania Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża na rzecz chirurgów wojennych można wesprzeć korzystając z linku: https://www.icrc.org/en/donate

Wróć do góry