Klienci Revolut zebrali ponad 50 mln zł dla Czerwonego Krzyża na pomoc Ukrainie

Revolut zebrał wspólnie z klientami 50 mln zł dla Czerwonego Krzyża na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie. Kwota zawiera zarówno datki klientów jak i datki podwojone przez firmę Revolut.

Revolut udostępnił klientów możliwość przekazywania datków na pomoc Ukrainie w piątek 25 lutego. W ciągu 24 godzin od startu zbiórki klienci wpłacili 1 milion EUR. Od tej pory klienci z ponad 50 rynków Revolut korzystali z funkcji Darowizny (Donations) by przekazać bezkosztową darowiznę dla lokalnej organizacji Czerwonego Krzyża (w tym PCK).

1 marca Nik Storoński, prezes i współzałożyciel Revolut ogłosił, że za każdą złotówkę, euro, funta lub franka wpłaconego na zbiórkę Czerwonego Krzyża dla ofiar wojny na Ukrainie przez 7 dni Revolut wpłaci taką samą kwotę do 1,5 miliona GBP. Ponad 300.000 klientów Revolut podjęło wyzwanie. W efekcie, 8 marca całkowita kwota darowizn przekroczyła 10 milionów EUR (50 milionów PLN). 

Datki przeznaczone zostaną na pomoc humanitarną i pierwszą pomoc dla osób dotkniętych wojną w Ukrainie, w tym dla uchodźców zmuszonych do opuszczenia swoich domów i ewakuacji poza granice kraju. 100% datków przekazanych przez funkcję Darowizny (Donations) w apce Revolut trafia do Czerwonego Krzyża. 

Czerwony Krzyż zachęca, by przekazywać raczej darowizny pieniężne, które spożytkowane zostaną lokalnie na zakup najbardziej potrzebnych środków ochrony i sprzętu, niż przedmioty, które trudno dostarczyć na miejsce z uwagi na trudności logistyczne w regionie.  

Zespoły ratowników Czerwonego Krzyża są na miejscu, w Ukrainie i przywracają podstawową infrastrukturę, wspierają placówki medyczne, pomagają dostarczyć leki, żywność i środki higieniczne. W Polsce ratownicy PCK zajmują się uchodźcami uciekającymi z Ukrainy, świadcząc pomoc humanitarna i medyczną. Podobnie w państwach sąsiadujących z Ukrainą: Mołdawii, Rumunii i Węgrzech.

Wróć do góry