3. wirutalny KRWIOBIEG Warszawa

Po raz trzeci Mazowiecki Oddział Okręgowy PCK organizuje KRWIOBIEG Warszawy. Zapraszamy do udziału wszystkich miłośników biegania oraz Nordic Walkingu, którzy w najbliższy weekend (20-21 czerwca) dzięki swojemu zaangażowaniu będą wspierać idee honorowego krwiodawstwa.

Tegoroczna edycja w związku z pandemią koronawirusa przebiegać będzie w niecodziennej formie – biegów indywidualnych, które odbywać się będą w dniach 20-21 czerwca br.

Zawodnicy biorący udział w biegach mogę zrealizować się o dowolnej godzinie w najbliższy weekend. Zawodnicy startują indywidualnie, najlepiej gdy bieg odbędzie się w lesie. Pomiar czasu będzie realizowany indywidualnie za pomocą dowolnej aplikacji na smartfonie lub zegarku biegowym. Każdy z uczestników biegu otrzyma wersję elektroniczną numeru startowego, który można samodzielnie wydrukować. Organizatorzy po zakończeniu biegu prześlą medale, dyplomy oraz drobne upominki dla wszystkich uczestników KRWIOBIEG Warszawa.

Jak wziąć udział?

Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy dostępne są tutaj: https://elektronicznezapisy.pl/event/4301/signup.html

Wszystkie informacje, w tym także regulamin 3. Wirtualnego Warszawskiego KRWIOBIEGU można dostępne są na stronie poświęconej wydarzeniu: http://krwiobiegwarszawa.pl/

KRWIOBIEG Warszawa powstał z inspiracji cyklu biegów, które odbywają się w Krakowie od 2013 roku pod nazwą KRWIOBIEG Kraków i organizowane są przez Małopolski Oddział Okręgowy PCK. Formuła, cele i założenia biegu są bardzo podobne. Bieg jest kierowany do bardzo szerokiej grupy: od dzieci, poprzez osoby zaczynające swoją przygodę z bieganiem, seniorów, miłośników Nordic Walking na biegaczach kończąc.

Celem biegu jest promocja Honorowego Krwiodawstwa, upowszechnienie biegania jako najprostszej formy ruchu, propagowanie wolontariatu, integracja środowiska honorowych krwiodawców.

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną Mazowiecki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża podczas tegorocznego KRWIOBIEGU będzie zbierać fundusze na środki ochrony osobistej i materiały zabezpieczające wolontariuszy i podopiecznych (seniorów) podczas realizacji wizyt domowych.

Wróć do góry