Przekaż 1,5% dla podopiecznych Polskiego Czerwonego Krzyża

Kieruj się w stronę dobra i przekaż 1,5% dla PCK

Przekaż 1,5 % podatku najbardziej potrzebującym i włącz się w działania pomocowe PCK. Wystarczy, że w zeznaniu podatkowym wpiszesz KRS 0000225587.

Możesz pomóc innym będąc wolontariuszem, krwiodawcą czy ratownikiem. Jeżeli jednak nie możesz zaangażować się osobiście, to nie znaczy, że nie możesz pomóc w ogóle. PCK zrobi to za Ciebie. Wystarczy, że przekażesz 1,5% podatku, a dzięki Twojemu gestowi będziemy mogli odmienić los potrzebujących osób.

 

Każdego roku Polski Czerwony Krzyż niesie pomoc ponad 1 000 000 potrzebujących. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia darczyńców. Twój 1,5 % ma znaczenie.

Rozlicz Twój PIT online i przekaż 1,5% PCK

W aplikacji PITax.pl KRS Polskiego Czerwonego Krzyża będzie już wpisany w wybranej przez Ciebie deklaracji PIT.

Po zalogowaniu się do e-Urzędu Skarbowego wpisz w odpowiednim polu KRS 0000225587.

Jesteś emerytem lub rencistą?

Jeśli jesteś emerytem lub rencistą i osiągasz dochód powyżej kwoty wolnej od podatku, możesz również przekazać 1,5% dla podopiecznych PCK. Jeśli rozliczasz się sam, skorzystaj z programu PITax.pl. Jeśli nie, pobierz PIT-OP i wyślij go do Twojego Urzędu Skarbowego, aby wesprzeć działania pomocowe PCK.

Kinga – wolontariuszka  z Mazowieckiego Oddziału Okręgowego PCK

Kinga - wolontariuszka PCK

Każda osoba przećwiczona przez Polski Czerwony Krzyż w pierwszej pomocy czyni świat bezpieczniejszym — mówi Kinga, wolontariuszka PCK z Mazowieckiego Oddziału Okręgowego.

 

Dziś Kinga prowadzi kursy z pierwszej pomocy i do tej pory przeszkoliła kilkuset chętnych. Wielu wykorzystało nabyte umiejętności w praktyce, ratując bliskich czy nieznajomych. Na co dzień Kinga jest studentką logopedii. Czynnie angażuje się także w jednorazowe akcje PCK, takie jak zbiórki żywności dla potrzebujących, biegi promujące krwiodawstwo czy zajęcia z seniorami. Warto spróbować różnorodnych form wolontariatu w Polskim Czerwonym Krzyżu. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie — zachęca Kinga i dodaje  Czuję ogromne szczęście i satysfakcję pomagając tym, którzy tego potrzebują. 

W PCK działa ponad 40 000 wolontariuszy. Możesz do nich dołączyć i działać z nami, ale nie musisz być wolontariuszem, by pomagać. Możesz pomóc, przekazując 1,5 % podatku na rzecz podopiecznych PCK. Wpisz KRS 0000225587.

Magdalena – ratowniczka i szefowa Grupy Ratownictwa Medycznego PCK w Bydgoszczy

Ratowanie ludzkiego życia to proces angażujący wiele osób – mówi Magdalena, szefowa Grupy Ratownictwa Medycznego PCK w Bydgoszczy. Ratowniczką w strukturach PCK została 20 lat temu i od początku działa w swoim rodzinnym mieście.

 

Budujące jest dla mnie to, jak działalność w grupach ratownictwa PCK zmienia ludzi na lepsze. Widziałam zagubionych i nieśmiałych, którzy przemienili się w osoby pewne siebie i zaradne. Kształtujemy jako Polski Czerwony Krzyż charaktery i wpływamy na rozwój naszych ratowników – mówi Magdalena i przyznaje: Jestem dumna z bycia częścią Czerwonego Krzyża, który ratuje życie ludzkie na całym świecie.

W PCK działa 781 klubów Honorowych Dawców Krwi, zrzeszających ponad 17 000 członków. Dzięki nim w ciągu roku oddano ponad 100 000 litrów krwi, co stanowi 16% całkowitej krwi oddanej honorowo w Polsce. Krew jest potrzebna każdego dnia i możesz ją oddać zawsze, ale nie musisz być krwiodawcą, by ratować życie. Możesz pomóc, przekazując 1,5 % podatku na rzecz podopiecznych PCK. Wpisz KRS 0000225587.

Dominika – honorowa dawczyni krwi

Dominika oddaje krew od ponad 20 lat i to dzięki honorowemu krwiodawstwu trafiła do Polskiego Czerwonego Krzyża, gdzie pracuje w Mazowieckim Oddziale Okręgowym. Krew to najcenniejsze, czy można podzielić się z drugim człowiekiem. Nie można jej niczym zastąpić, a przy tym jest konieczna do życia – mówi Dominika. Pierwszy raz oddała krew jeszcze w szkole średniej. Zrobiła to spontanicznie: zamiast do szkoły poszła na wagary do centrum krwiodawstwa. 

 

Trzeba pamiętać, że krwi stale brakuje, szczególnie w okresie wakacyjnym, gdy jest najwięcej wypadków – przypomina Dominika. Nigdy nie oddawała krwi dla odznaczeń i orderów, a zawsze dla satysfakcji i poczucia, że można zrobić coś dla drugiego człowieka, ratując mu tym życie.

W PCK działa 781 klubów Honorowych Dawców Krwi, zrzeszających ponad 17 000 członków. Dzięki nim w ciągu roku oddano ponad 100 000 litrów krwi, co stanowi 16% całkowitej krwi oddanej honorowo w Polsce. Krew jest potrzebna każdego dnia i możesz ją oddać zawsze, ale nie musisz być krwiodawcą, by ratować życie. Możesz pomóc, przekazując 1,5 % podatku na rzecz podopiecznych PCK. Wpisz KRS 0000225587.

Przekaż 1% naszej organizacji

Rozliczenie e-PIT 2023 z PITax.pl jest możliwe dzięki projektowi “PITax.pl dla OPP” prowadzonemu we współpracy z IWOP.

Dodatkowe materiały

Informujemy, że Państwa dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z Polityką prywatności Polskiego Czerwonego Krzyża, o ile przy przekazaniu 1,5% podatku wyrażą Państwo zgodę na udostępnienie swoich danych osobowych przez Urząd Skarbowy.

 

Wystarczy tylko wypełniając swój PIT, wpisać numer KRS 0000225587.

Wesprzyj nas

Wspieraj nasze działa. Możesz nas wspomóc przez PayU.
Kliknij w przycisk poniżej.

Wesprzyj PCKWróć do góry