Polski Czerwony Krzyż kontynuuje pomoc dla migrantów

Biuro Zarządu Głównego PCK we współpracy z biurem Rzecznika Praw Obywatelskich dostarczyło pomoc dla migrantów przy granicy polsko-białoruskiej. Dostarczyliśmy koce i śpiwory do punktu Straży Granicznej w Białymstoku. Przekazane zostały również ubrania dla dorosłych i niezbędne artykuły dla dzieci, pochodzące ze zbiórki Uniwersytetu Warszawskiego. Kolejną część transportu zawieźliśmy do ośrodka retencyjnego Straży Granicznej w miejscowości Czeremcha (koce, śpiwory, zabawki dla dzieci).W drodze do Ośrodka retencyjnego część transportu trafiła również do stowarzyszeń i fundacji działających obecnie na rzecz uchodźców.

 

 

Nieustannie na rzecz migrantów działają również nasze oddziały z województwa podlaskiego i lubelskiego. Kolejny transport z Biura Zarządu Głównego PCK planowany jest w przyszłym tygodniu.

Migranci, do których dociera pomoc PCK otrzymują również informacje na temat możliwości poszukiwania swoich bliskich, z którymi stracili kontakt. Działania te realizowane są w ramach programu „Trace the face”, który od 2013 roku pomógł już setkom osób odnaleźć swoich bliskich.

W ostatnim czasie pomoc PCK trafiła również do Ośrodka dla Uchodźców w Lininie, koło Góry Kalwarii. W porozumieniu z Urzędem ds. Cudzoziemców dla afgańskich uchodźców przekazaliśmy niezbędne środki higieniczne i czystościowe. Przygotowaliśmy również zestawy z artykułami szkolnymi dla 20 dzieci. Pomoc będzie kontynuowana. Transport przygotowało biuro Zarządu Głównwgo PCK. Produkty dla uchodźców przekazał również Mazowiecki Oddział Okręgowy PCK. 

 

Jednocześnie pozostajemy w kontakcie z Białoruskim Czerwonym Krzyżem, który pomaga grupie migrantów znajdujących się po stronie białoruskiej. W tym tygodniu wsparcia udzielono dzieciom, które wymagały hospitalizacji. Dzieci otrzymały od Białoruskiego CK odzież, buty i zestawy higieniczne.

Wróć do góry