Aktualności

Świat krwawi, i potrzebuje pomocy teraz!

Wiadomość od Sekretarza Generalnego Federacji Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, Jagana Chapagain, z okazji nadchodzącego Światowego Dnia Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, obchodzonego 8 maja – w tę niedzielę.

Czytaj więcej »

Gorączka Złota PCK

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych wszystkim naszym członkom, wolontariuszom i pracownikom pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia.

Czytaj więcej »

Circle K i Polski Czerwony Krzyż po raz trzeci zadbają o bezpieczeństwo dzieci na drogach. Rusza kolejna edycja programu „Drogowe ABC”

W drugim semestrze w przedszkolach w całej Polsce rozpocznie się III edycja programu edukacyjnego „Drogowe ABC”, organizowanego przez firmę Circle K Polska oraz Polski Czerwony Krzyż. Celem inicjatywy, skierowanej do dzieci w wieku 3-6 lat, jest budowanie właściwych postaw z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Poprzednie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych – do tej pory blisko 50 tysięcy dzieci z blisko 600 placówek w całej Polsce wzięło udział w programie.

Czytaj więcej »

XXIV Szkoła Międzynarodowego Prawa Humanitarnego dla zaawansowanych

Polski Czerwony Krzyż rozpoczyna rekrutację do udziału w XXIV edycji Szkoły Międzynarodowego Prawa Humanitarnego Konfliktów Zbrojnych. Kurs odbędzie się w dniach 10 maja – 31 maja 2022 r. w każdy kolejny wtorek i czwartek tj. 10 maja, 12 maja, 17 maja, 19 maja, 22 maja i 26 maja 2022 r.w godzinach 14:00-18:00 w trybie online za pośrednictwem platformy Microsoft Teams.

Czytaj więcej »