Aktualności

1 200 000 maseczek od Procter & Gamble dla podopiecznych Polskiego Czerwonego Krzyża i Fundacji Polsat

1,2 mln sztuk maseczek ochronnych przekazanych przez firmę Procter & Gamble jej wieloletnim partnerom – Fundacji Polsat i Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi – trafiło do najbardziej potrzebujących w wielu regionach Polski. Środki ochrony osobistej rozdysponowane zostały do placówek, których podopieczni w dobie pandemii znaleźli się w wyjątkowo trudnej sytuacji, m.in. do ośrodków szkolno-wychowawczych, zakładów opieki zdrowotnej, ale także do urzędów i szkół.

Czytaj więcej »

100 lat Młodzieży PCK

100 lat temu Polski Czerwony Krzyż tworzył pierwszy w historii naszego kraju ruch wolontariacki, zrzeszając młodych ludzi, którzy chcieli wspierać odbudowujące się społeczeństwo.

Czytaj więcej »

Jestem bezpieczny z PCK

Powódź, burza, epidemia – to sytuacje nieprzewidywalne, ale można się do nich odpowiednio przygotować. Polski Czerwony Krzyż rozpoczyna kampanię edukacyjną, której celem jest pokazanie, w jaki sposób zapewnić sobie i swojej rodzinie bezpieczeństwo w kryzysowych sytuacjach.

Czytaj więcej »

Konkurs prac licencjackich, magisterskich i doktorskich im. prof. Remigiusza Bierzanka

Jest to konkurs prowadzony przez Komisję ds. Upowszechniania Międzynarodowego Prawa Humanitarnego, działającą przy Zarządzie Głównym PCK. Co roku nowa edycja pozwala studentom i absolwentom prawa, stosunków międzynarodowych i innych pokrewnych nauk powalczyć o tytuł laureata. Wybierana jest najlepsza praca licencjacka, magisterska, doktorska lub podyplomowa dotycząca międzynarodowego prawa humanitarnego konfliktów zbrojnych lub Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca.

Czytaj więcej »

Pożar w obozie Moira

8 i 9 września pożary na wyspie Lesbos zniszczyły obóz Moira stworzony dla migrantów, którzy przebywali tam na kwarantannie z powodu zagrożenia Covid 19. Tysiące namiotów i kontenerów spłonęły, w obozie nie można już mieszkać.

Czytaj więcej »

BEZ WZGLĘDU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO DO KOŃCA SPEŁNIĆ SWÓJ OBOWIĄZEK. PCK WOBEC POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

Przygotowania do Powstania, jakie na ziemiach polskich czyniła Komenda Główna Armii Krajowej znane były również PCK. Wtajemniczone osoby od dłuższego czasu gromadziły w różnych częściach miasta odpowiednie zapasy materiałów sanitarnych, leków, sprzętu, narzędzi chirurgicznych jak również zapasy żywności, pościeli, koców i innego wyposażenia szpitalnego.

Czytaj więcej »

Prometeon wspiera Czerwony Krzyż podczas obecnej pandemii

Prometeon Tyre Group, jedyny światowy producent opon całkowicie poświęcony rynkowi przemysłowemu, w skład którego wchodzą opony ciężarowe, autobusowe, rolnicze i OTR, postanowił przekazać jedno euro za każdą oponę sprzedaną w Europie w maju Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi na rzecz walki z pandemią COVID-19, aby wzmocnić projekty humanitarne mające na celu wsparcie ludzi bezpośrednio narażonych na kryzys gospodarczy i zdrowotny.

Czytaj więcej »

Circle K wraz z PCK przekazało seniorom kolejne 1200 paczek, dzięki zaangażowaniu klientów sieci

Przygotowania do Powstania, jakie na ziemiach polskich czyniła Komenda Główna Armii Krajowej znane były również PCK. Wtajemniczone osoby od dłuższego czasu gromadziły w różnych częściach miasta odpowiednie zapasy materiałów sanitarnych, leków, sprzętu, narzędzi chirurgicznych jak również zapasy żywności, pościeli, koców i innego wyposażenia szpitalnego.

Czytaj więcej »

Nowy pakt o migracji i azylu

Przed Światowym Dniem Uchodźcy Biuro Czerwonego Krzyża przy Unii Europejskiej wzywa UE i państwa członkowskie do zwiększenia bezpiecznych legalnych kanałów migracji do UE osób ubiegających się o ochronę.

Czytaj więcej »

3. wirutalny KRWIOBIEG Warszawa

Po raz trzeci Mazowiecki Oddział Okręgowy PCK organizuje KRWIOBIEG Warszawy. Zapraszamy do udziału wszystkich miłośników biegania oraz Nordic Walkingu, którzy w najbliższy weekend (20-21 czerwca) dzięki swojemu zaangażowaniu będą wspierać idee honorowego krwiodawstwa.

Czytaj więcej »

#AkcjaDonacja – PCK przekazuje pakiety Always dla 25 000 uczennic

Ubóstwo menstruacyjne to pojęcie, które jeszcze kilka lat temu nie było znane, choć sam problem dotyczy kobiet na całym świecie, nawet tych, które mieszkają w krajach najbardziej rozwiniętych. Pojawia się on również w Polsce. Według tegorocznych badań przeprowadzonych na zlecenie Procter & Gambel, niemal 1 na 6 dziewcząt w Polsce opuściła zajęcia lekcyjne podczas miesiączki z powodu braku dostępu do artykułów higienicznych.

Czytaj więcej »

OCHRONA MIGRANTÓW PODCZAS PANDEMII COVID-19

Pandemia COVID-19 sprawiła, że państwa stoją przed wyjątkowym wyzwaniem dla zdrowia publicznego wprowadzając zobowiązanie przestrzegania rygorystycznych środków bezpieczeństwa. W takim kontekście zarządzanie ruchami migracyjnymi powoduje dodanie jeszcze jednego poziomu złożoności, ponieważ należy zapewnić, że migranci nie zostaną nieproporcjonalnie dotknięci zarówno samą pandemią, jak i różnymi środkami, które państwa zgodnie z prawem przyjęły, aby na nią zareagować.

Czytaj więcej »

PCK i Aviva pomagają bezrobotnym

Polski Czerwony Krzyż dzięki wsparciu od Avivy rozpoczyna projekt pomocy osobom bezrobotnym, które straciły możliwość pracy zarobkowej z powodu pandemii koronawirusa. 3 500 rodzin otrzyma paczki z produktami spożywczymi oraz środkami higienicznymi i artykułami chemii gospodarczej.

Czytaj więcej »

Kurs e-learningowy „Odkrywamy Prawo Humanitarne”

Zapraszamy na kolejną edycję kursu e-learningowego „Odkrywamy Prawo Humanitarne” zorganizowanego we współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ośrodka Rozwoju Edukacji i Polskiego Czerwonego Krzyża. Kurs przeznaczony jest dla nauczycieli i specjalistów pracujących z uczniami w klasach 7–8 szkoły podstawowej i w szkołach ponadpodstawowych.

Czytaj więcej »